יום רביעי, 29 במאי 2013

Baby Boom!

תגידו, זה רק אני או שכולם התחילו ללדת ילדים פתאום?

כל סמס שני שאני מקבלת מתחיל ב"הבוקר נולד לנו". זה עוד אחד מהדברים האלה שאני מרגישה שלא שמתי לב להתפתחות ההדרגתית שלהם. אני גם טוענת בתוקף שיום אחד קמתי בבוקר ולא נשארו לי חברים רווקים. אני מניחה שלא כולם התחתנו ביום אחד, אבל זו התחושה הזאת... כאילו לא עקבתם לרגע, ואופס, של מי החיים האלה?!

אז עכשיו כל החברים שלי נשואים (חוץ מקומץ קטן וסופר-איכותי, אוהבת את כולכם מיליון. מואה.), ולא רק זה, כדי להוסיף חטא על פשע הם גם יולדים ילדים. רצפת החדר שלי מכוסה בבדים צבעוניים, אני לא מספיקה לסדר (אוקיי, אני לא להוטה במיוחד), ומתברר שנולד עוד משהו איפשהו וברית, ולקפוץ לבקר חברה בבית חולים, ושוקולד-פרחים-בלונים. יאבה.

אז אני באמת מתנצלת בפני כל הלא-הורים שקוראים את הבלוג שלי על התפנית החדה שהוא תופס. אני מקווה שלא תברחו לשום מקום, ואשתדל לחכות עם הילדים-רילייטד-פוסט (אוף, אני יודעת שזה באנגלית, אני לא מצליחה לעברת את זה לשביעות רצוני) הבא. [אם יש לכם בקשות לפוסט ספציפי, משהו שהייתם רוצים שאני אדבר עליו - אנא, כתבו לי!]


שאלתי את אמא של המתוקי הנוכחי (ברוך הבא לעולם, תום!) מה היא רוצה בתור מתנת לידה והיא ביקשה אוניברסיטה. רגע של כנות - שאלתי למה היא מתכוונת. לא חשבתי על אוניברסיטה עם קמפוס, ואנשים שמעשנים ג'וינטים בדשא וחתולים שמנסים לגנוב לכם את ארוחת הצהריים, אבל כן חשבתי שהיא מתכוונת למכשיר העינויים הזה שכולאים תינוק מתחתיו, ומנסים לגרום לו להתעניין באובייקטים שמתנדנדים לו מעל לראש... אז לא. מתברר ש"אוניברסיטה" זה גם "משטח פעילות", וזה גם יכול להיות משהו אחר, ובכלל, כל הטרמינולוגיה התינוקית הזאת מאוד לא מוכרת לי.

ובכל זאת הצלחתי לייצר משהו!זה כל כך מצער, הצבעים בתמונה יצאו פשוט אנמיים, ובמציאות מדובר בבדים משגעים, בצבעים חיוניים ועם לוק כללי תינוקי וחיובי ביותר. אז תדמיינו. בבלוג הזה מסתובבים אנשים יצירתיים. אני סומכת עליכם.

מידות האוניברסיטה הזאת הן 1.2 על 1.5 מ'.
היא מורכבת מ20 ריבועים, כל אחד בגודל 30X30 ס"מ (שזה הגודל הסופי. יש לגזור את הריבועים בגודל 34X34, בשביל לחבר את הריבועים זה לזה על חשבון 2 הס"מ הנוספים בכל דופן).
על חלק מהריבועים יש אפקטים כלשהם, שאמורים לעניין את התינוק, בתיאוריה, והם יופיעו בתמונות למטה, עם הסברים.
את השמיכה בונים כך: מחברים ריבוע לריבוע בשורה של 5 (מפני שקל יותר לחבר זו לזו ארבע שורות שלמות של חמש קוביות מאשר חמש שורות של ארבע קוביות כל אחת). אם תואילו לעקוב אתי רגע אחרי התמונה:
הריבוע בפינה השמאלית העליונה (ירוק עם נקודות לבנות) נתפר בצלע התחתונה שלו לצלע העליונה של הריבוע שמתחתיו (כחול), כשהצדדים היפים של הבדים צמודים זה לזה, בשביל שהתפר יהיה בצד הפנימי, שלא רואים. פותחים, מחברים את הצלע העליונה של הריבוע השלישי (ירוק עם רוכסן) אל הצלע התחתונה של הריבוע השני (כחול) וכן הלאה.
עכשיו אמורים להיות לכם ארבעה טורים של חמש קוביות כל אחד. הצמידו טור לטור (צדדים יפים צמודים זה לזה, כזכור, אנחנו רוצים את התפרים בפנים), כשאתם מוודאים שהתפרים של הקוביות חופפים זה לזה ותפרו לכל האורך.

כשתסיימו את השכבה העליונה, תצטרכו רק לגזור בטנה מרופדת (מילוי אקרילן תפור) באותן מידות ושכבת בד תחתונה כנ"ל, להצמיד בסיכות את שלוש השכבות ביחד, ולתפור מסביב. אני אוהבת לתפור גם את קווי האורך בין הטורים, כדי שהשכבות יהיו ממש צמודות זו לזו.
סביב אני תופרת סרט אלכסון ובזה הושלמה העבודה!

והנה הריבועים המיוחדים:
על בד כחול הדבקתי דגיגי לבד וציירתי צמחי מים. לריבוע הבד הצמדתי ריבוע שעוונית עבה, בשביל לתת תחושה דומה למים.

פונפונים צבעוניים! אולי מאוחר יותר תום ילמד צבעים עם הפונפונים האלה?

סרטים ברוחבים וצבעים שונים, שאפשר למשוך בהם! חפשו את הבד הירוק המנוקד בתמונות אחרות, הוא יצא יותר טוב בכמה מהן.

אפליקציית משאית!

רוכסן.

פה הצבעים זייפו הכי הרבה. מעצבן-מעצבן. מה שאתם רואים כאן זה קופסת פילם מלאה חרוזים קטנטנים, סגורה ומאובטחת בטירוף, ואז תפורה לתוך שרוול בד. בשביל לגרום להכל להיראות כמו סוכריה, קשרתי בשני קצוות הקופסה סרטים צבעוניים, וכשחיברתי את הסוכריה לריבוע הבד, וידאתי שאני משאירה את זרועות הסוכריה רפויים, כדי שיהיה אפשר לטלטל אותה. את הסרטים יש לקשור מיליון פעמים, ובכל מקרה, ליתר בטחון, להשאיר אותם קצרים.

אפליקציית שבלול תלת מימדית :)

מגולגל ומוכן!


תכננתי לקחת את הזמן עם המתנה הזו, ולהכין אותה על פני שבועות בנחת, אבל אני לא כ"כ טובה בזה, ובסוף אני תמיד מוצאת את עצמי לילה לפני האירוע על מכונת התפירה. למרבה המזל, בשלושת השבועות האחרונים אני סובלת מנדודי שינה איומים וחלומות בעתה, אז במילא אין לי משהו טוב יותר לעשות עם הלילות שלי! הידד!


בפוסט הבא - לא תופרים כלום! רעיונות, מישהו?


מזל טוב לכל ההורים החדשים! אם אתם מתקשים לישון, אין לי שום טיפים בשבילכם!

ברכות,
התפרנית

11 תגובות:

 1. וואו! איך מתאים לי אחד כזה!
  אני אצטרך הרבה אומץ בשביל לקנות כ"כ הרבה בדים בשביל דבר כזה, כשיש חשש כבד שהם ישכבו בארון עד שאני אחליט לתת אותם למישהו.
  תכל'ס, אם לא תופרים ביום-יום ויש מגוון בדים בבית זה עלה לא מעט הסיפור הזה...

  השבמחק
  תשובות
  1. למה? קניתי בדים לפרוייקט הזה בכמויות ממש קטנות. שני ריבועים קניתי מ"פיסות" ושילמתי עליהם קצת יותר כי הם בדי מעצבים, (התאהבתי בינשופים, מה אעשה) אבל גם - 18 ש"ח לריבוע שהספיק לשמיכה ולעוד עבודה.

   הבדים האחרים - מחירם נע בין 15 ל20 ש"ח למטר, ולא צריך הרבה מהם. אפשר גם לקנות שאריות. בקיצור - אני מבינה מה את אומרת, אבל משטח פעילות כזה עולה הרבה מעל 300 ש"ח בכל חנות מקוונת שבדקתי, ולא התקרבתי אפילו להוצאה כזאת, מבחינת עלות חומרים. (מבחינת השקעת זמן - זה כבר משהו אחר, אבל אני לא מאלה שאומרים שזמן שווה כסף. זה פשוט לא נכון בחיים שלי.)

   מחק
 2. אז דברים שחיוניים לי בחיים לפוסטים הבאים:
  עיסת נייר או נברשות והכי טוב- שילוב של השניים!

  ומה קורה עם ההגרלה לתיק האחרון? אני ממש מחכה לה...

  השבמחק
  תשובות
  1. או, אני זוכרת את הניסיון האחרון שלי עם עיסת נייר.. אוי, זה לא היה טוב... אולי באמת הגיע הזמן לנסות שוב.   אני לא בטוחה שנגריל אותו בכלל. בינתיים הוא יושב בארון שלי וטוען שהוא לא קיבל את תשומת הלב שנגיעה לו בהגרלה הקודמת. כזה פולייה, תאמיני לי.

   מחק
 3. ילדים-רילייטד-פוסט -> "פוסט מוּנְחה ילדים" (אם כי אין רע בשימוש באנגלית).

  יופי של דבר הכנת.

  השבמחק
  תשובות
  1. מונחה. אוקיי. לא יודעת. זה לא מעביר לי את זה בדיוק..

   תודה!

   מחק
 4. בדיוק נכנסתי כדי להתייעץ לקראת הולדת תינוק...
  מקווה שזה בסדר.

  ובכן: רעיון לקישוט קיר בחדר תינוק?
  הנתונים: יש שטיח ווילון צבעוניים, אין כשרון ציור או תפירה, יש שנאה לקישוטים מגדריים (כחול/ורוד), יש רצון להשקיע - אך בתשלום מינימלי.
  אשמח לעצותיך!

  השבמחק
  תשובות
  1. העיצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך היא להירשם לפינטרסט.

   אם כבר עשית זאת, כתבי בשורת החיפוש של פינטרסט nursery ולא תאמיני אילו כמויות השראה ישטפו אותך באחת.

   בהצלחה!

   www.pinterest.com

   מחק
 5. איך כשאת מתארת את זה הכל נראה פשוט וקל?
  זה מקסים!!!

  השבמחק
 6. אמ.. כשאמרתי שאשמח לראות פרוייקטים של תפירה למתחילים לא ציפיתי שאראה את המגה פרוייקט הזה!!!
  מהמם בהחלט אבל למרות (ואולי בגלל) האהבה העצומה שיש לי לשני עוללי אוותר על השמיכה כי זה סופר דופר קשה! (תיפורים,אפליקציות, סרט אלכסון... מאמאמיה..) אבל מה? תמיד כיף לקרוא אותך, בכל פרוייקט שהוא, ואת מוכשרת בטרוף!!
  בתאל.

  השבמחק