יום שני, 18 באוגוסט 2014

פוסטורחת!

[אוקיי, בראש שלי זה היה נשמע טוב, כי יש שם "פוסט" ו"אורחת", אבל גם "טורחת", שזה בהחלט יפה מצדה, ככה לטרוח, אבל בכתב זה נראה כמו שם של מחלה איומה. תזרמו אתי.]


סופסוף! פוסט אורחת! יואו, כל כך הרבה זמן אני רוצה לארגן אחד כזה. איזה כיף.
היום אני מארחת את אמא שלי, שנוסף על מעלות רבות אחרות, היא גם מקור ההשפעה הגנטי-פסיכולוגי-חברתי שלי בעניין היצירתיות.
זו פעם ראשונה וניסיונית, לכן יש סיכוי שפוסטי אורחים בעתיד ייראו אחרת, אבל את האחד הזה כתבנו בצורת ראיון, סוגשל, בצ'אט ממוחשב. עכשיו, כשאני מארגנת את הפוסט, אני מוסיפה את כל התמונות והקישורים הרלוונטיים. הערות נוספות בכתב נטוי, כך תזהו אותן.
עוד לפני שנתחיל, אני מנצלת את הפתח הזה בשביל להגיד לכם - אם מישהו מכם רוצה להביא יצירה שלו לידיעת הציבור ובא לו לפלוש קרקעית לבלוג שלי - אני אשמח ואתגאה לארח אתכם כאן. צ'לחו לי מייל ונדבר על זה.

{עודבר - אני חושבת להתחיל לחשוף את המוזיקה המקיפה אותי כאן באופן מסודר. גם כי אולי תתחברו, וגם כי זה נראה לי כמו "להעביר את הטון" לכתב. מין "פוסט זה נכתב תחת השפעת". יש לכם את שדה התגובות שם למטה בשביל להתקומם אם אתם לא בעניין.}התפרנית: היי, אימוש!
אימוש: היי מרבי
התפרנית: אני נרגשת מאוד לארח אותך בבלוג! ברוכה הבאה!
אימוש: ‫ואו!
התפרנית: אז ספרי לכולם על מה אנחנו כותבות היום.
אימוש: אז ככה, נורא רצית לסרוג כיסויים/מעילים/סוודרים לספלים ובגלל שאת לא ממש סורגת ואת יודעת שאני מתה על שטויות כאלה - בקשת ממני לסרוג. זהו. אז סרגתי.
התפרנית: הו, נפלא! סיכום מתומצת שמחמיא לשתינו. קסום.
אוקיי, העבודה התחילה במציאת ספלים. קפצתי ל Fox home, הוצאתי כ7 ש"ח ליחידה, והבאתי אותם הביתה. ואז את התאמת את מבנה הסריגה לצורת הספל! איך עשית את זה? מה היה התהליך? במה נעזרת? רוצה קפה?
אימוש: ראיתי לא מעט תמונות של כאלה באתרים המוזרים האלה שרק את מוצאת, הבנתי את הפרינציפ והתחלתי. מאחר שהספלים לא היו בעלי אותו קוטר לכל אורכם אלא הלכו ונעשו צרים כלפי מטה, הבנתי שאצטרך להצר את הכיסוי.
התפרנית: גאונית את. אני אספק קישורים לאתרים המוזרים האלה שרק אני מוצאת.
[וגם כמה תמונות:
]

ראיתי שחלקם סיפקו הוראות סריגה. משהו מזה היה שמיש ומועיל?
אימוש: התחלתי בחלק העליון של הספל. במסרגה אחת סרגתי עיני שרשרת (חושבת שכך קוראים לזה) באורך שמקיף כמעט את הספל כולו. באתרים שראיתי היה צילום מוצלח של זה. עדיף שהשרשרת תהיה קצרה מדי ולא ארוכה מדי. בספלים שלנו ההיקף הרחב ביותר של הספל הוא כ-28 ס"מ ואני עשיתי שרשרת באורך של 26 ס"מ. עד פה בסדר?
התפרנית: עד פה ברור.
בבלוג הזה נוהגים לדוג תמונות מרחבי הרשת כשאפשר, יען כי בעלת הבלוג היא צלמת מתקשה.
אני אמצא עזרים ויזואליים.
אימוש: אוקיי. מוסיפים עוד שתי עיני שרשרת ומתחילים לסרוג עמודים על עיני השרשרת (חוץ מאשר על השתיים האחרונות שהוספת. מוסיפים כאלה שתיים באוויר בכל התחלת שורה בשביל הגובה). סריגת עמודים זה משהו בסיסי בסריגה במסרגה אחת. כמו כיפה, אבל עם חוט על המסרגה. צריך צילום למי שלא יודע.


התפרנית: כן, כתבתי על סריגה כזאת בעבר, כשסרגתי בטריקו. אפילו צולם אז סרטון וידאו, אני חושבת. אקשר לשם.
[עזבו את הסרטון שלי, מצאתי סרטון אדיר, של מישהי שסורגת דבר כזה מההתחלה עד הסוף. הנה הוא כאן. תהנו.]
אימוש: סורגים כ-7 שורות של עמודים כאשר בכל שורה מדלגים על כמה עיניים (4-5) כדי להצר את רוחב המוצר.
התפרנית: הו, כמה תעשייתי מצדך. "המוצר". להצר את המוצר. כן, סליחה, אני שותקת.
אימוש: אני סרגתי 7 שורות (זה תלוי בגודל הספל. כדאי שסך כל הגובה של הסריגה יהיה פחות מגובה הספל כדי שיהיה נעים לשתות מהספל בלי תחושה של צמר בפה)
אוף. זה נשמע מסובך אבל מאוד פשוט.
התפרנית: בהחלט כדאי. אא"כ יש לך זקן עבות, ואז קשה לומר שזה משנה.
לא, לא, זה נשמע בסדר גמור. איך דאגת לפתח שדרכו עוברת ידית הספל?
אימוש: ואז - מוסיפים בסוף השורה כמה עיני שרשרת באוויר ומחברים לקצה השני. יש תמונות. חשוב למדוד כדי שיהיה ממש צמוד לספל ולא רחב מדי. סורגים על הכל עוד שורה של עמודים (ואני הוספתי אח"כ שורה של חצאי עמודים לעיצוב האישיות..)
התפרנית: והידית של הספל?
אימוש: השורות המחוברות הן מתחת לידית הספל מעל לידית זה סגור בעזרת לולאה וכפתור.
התפרנית: טוב, אני יכולה לגלות שאני תפרתי את הכפתורים?
אימוש: סורגים במסרגה אחת מסביב לפתח הלוך וחזור ובחזור משאירים בקצה לולאה ארוכה
התפרנית: היא מתעלמת ממני.
אימוש: כמובן.
אני כל כך מרוכזת בכתיבה שאני לא קוראת...
התפרנית: יופי, אז אני תופרת כפתורים, גבוהה וחכמה, מבשלת בסדר ויש לי אמא מהממת. #רקומרת.
כן, הלאה.
אז סידרתי את הלולאה שסרגת עבור הכפתור, סימנתי את המקום בו אני אצטרך את הכפתור, ותפרתי אותו. העסק היה די מתוח, בשביל להיות בטוחה שסוודר הספל לא יזלוג.


אימוש: עכשיו רק תמונות, אחרת זה נשמע מסובך. [בוצע.]
נכון. חשוב שיהיה די מתוח. עכשיו קפה.
התפרנית: אני על זה.אגב, אם אתם תוהים מה הקשר של ספלים וסוודרים וצמר לחום המעיק והמעופש השורר בארצנו הקטנטונת - ובכן, זה באמת קצת לא הגיוני, אבל לשמואל, חבר טוב, תומך-בלוג ואיש מעולה בכלל, יש יומולדת בקיץ, והוא מעריץ תה נלהב. אני תמיד כל כך שמחה למצוא רעיון למתנת יומולדת שבאמת מתקשרת יפה לתחביביו או קבעונותיו הצבעוניים של אדם חביב זה או אחר.
אז אמנם באוגוסט לא צריך סוודר שיעזור לשמור על התה שלנו חם (אני רק חושבת על תה חם עכשיו ומתחילה להתנשם בכבדות), אבל אחרי אוגוסט בא ספטמבר ואז עוד כמה חודשים ואיפשהו שם גם אנחנו נקבל קצת חורף, ליומיים בערך. לא יכולה לחכות כבר.


תודה שהייתם אתנו. תמיד נחמד לראות אתכם.

בהצלחה,
התפרנית ואימוש.

2 comments:

  1. הוא יצא קצת דומה לפיל.
    חמודי!

    השבמחק
  2. הרעיון מדליק ! ותוצאה מדהימה ! חבל שאני לא יודעת לתפור !!!
    חולה על כפתורים

    השבמחק